Ukraina jest państwem paserskim

Władze ukraińskie z naruszeniem prawa (w tym nawet przepisów obowiązujących obecnie na Ukrainie) przekazują dawne majątki polski w „długoletnie dzierżawy”, a w istocie w bezwarunkowe władanie zachodnim korporacjom. Wobec całkowitej bierności rządu RP – środowiska ukraińskie zapowiadają także „akcję rewindykacyjną” wobec rzekomo zabranej „własności ukraińskiej” w Polsce. W tej sytuacji zadanie restytucji Kresów staje się pierwszoplanową potrzebą narodową Polaków.

sąd

Ślepy jak wiceminister

Niski poziom intelektualny i przedstawianie najbardziej antypolskich działań jako szczytów patriotyzmu - stały się znakami rozpoznawczymi rządu Prawa i Sprawiedliwości. W objawianiu głupoty i szkodnictwie przodują szczególnie wiceministrowie, a ostatnim saltem debilale na plan pierwszy wysunął się zwłaszcza Bartosz Cichocki, podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki wschodniej i polityki europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Dowcip zaś polega na tym, że - jak wcześniej ex-wiceminister Bartosz Kownacki - tak i Cichocki opowiadaniem różnych bzdur stara się zagłuszyć prawdę o własnym życiorysie i historii swojej rodziny, jak ulał pasującym do osławionych dziś opisów typowej "ruskiej agentury".

cichocki

Czytaj więcej...

O nowe Beresteczko

Obecny polski rząd uczynił żądania finansowe wobec sąsiadów Polski istotą swojej polityki zagranicznej. I dobrze oddaje to nie tylko filozofię rządzenia partii Prawo i Sprawiedliwość, najlepiej czującej się w atmosferze oblężonej twierdzy. Chodzi naprawdę o pieniądze – potrzebne premierowi Mateuszowi Morawieckiemu do zaspokajania rozbudzonych potrzeb elektoratu i dokupowanie nowych wyborców, niezbędnych w rozpoczynającym się właśnie maratonie wyborczym. A teraz zastanówmy się na spokojnie. Jakie są szanse, że Polacy dostaną coś od potężnych Niemiec czy wielkiej Rosji? A jakie, że polskie zobowiązania mogłaby spłacić coraz słabsza, pogrążona w kryzysie Ukraina?  pal2

Czytaj więcej...

Hajdamacka pogarda i polska siła

Nieustające wyciąganie do Ukrainy rąk na zgodę (pełnych pieniędzy, a ostatnio także gazu) nieuchronnie prowadzi do tego, że w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują.

 

3 3

Czytaj więcej...

Lublin pamięta o Rzezi Wołyńskiej

Pomnik Ofiar Ludobójstwa dokonanego na Kresach Wschodnich przez nacjonalistów ukraińskich - stoi już na Skwerze Ofiar Wołynia w Lublinie!

Mimo trudności czynionych przez władze - niewinne ofiary ludobójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem doczekały się wreszcie upamiętnienia.

Nr 5

 

 

Bandera to nie Piłsudski!

Odwołania doradzającego prezydentowi Żukowi w sprawach międzynarodowych Krzysztofa Stanowskiego domagają się środowiska kresowe – nie tylko lubelskie. Skandal wybuchł po wywiadzie udzielonym przez byłego wiceministra spraw zagranicznych “Gazecie Wyborczej”.

Stanowski page 001

Czytaj więcej...

Rzezi Wołyńskiej więcej nie będzie!

Tegoroczne obchody 74 rocznicy Rzezi Wołyńskiej i ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich – odbywały się w Polsce pod znakiem przebudzenia środowisk kresowych. Ostatecznie chyba skończyły się złudzenia związane z obecną administracją, a czarę goryczy przelała odmowa przyjęcia patronatu nad obchodami przez prezydenta Andrzeja Dudę. Oczywiście nie oznacza to też jednak, że oficjalna Warszawa nadal będzie bezkrytycznie popierać obecne władze w Kijowie.

11 7 17 2

Czytaj więcej...

Nowi Hajdamacy

Już wiemy do czego służą ukraińscy żołnierze LITPOLUKRBRIG-u stacjonujący w Lublinie! Do osłaniania manifestacji Towarzystwa Ukraińskiego, na których czyta się antypolskie strofy Szewczenki, sławiące mordowanie Polaków!

A kiedy Kresowianie protestują - polska (?) policja pomaga... Ukraińcom w przepędzaniu Polaków z polskiej (jeszcze...) ziemi!

Czytanie Szewczenki2

Czytaj więcej...

Piekło sądowe

Nikt nie może bezkarnie obrażać Kresowian. Zwłaszcza, jeśli nawet przez omyłkę - ale jednak został posłany reprezentować Rzeczpospolitą Polską poza jej (obecnymi...) granicami!

Piekło

Czytaj więcej...

Rumuni w kolejce po restytucję

Nasi Przyjaciele z rumuńskiego Stowarzyszenia na rzecz Restytucji również naciskają Komisję Europejską w sprawie zwrotu majątków pozostawionych na Ukrainie.

Czytaj więcej...